





Badkar DuravitStarckLxB: 1700x750 mm, Volym: 165 liter
10 570 kr15 531 kr
Spara 32 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Längd
Bredd
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Starck
LxB: 1700x750 mm, Volym: 165 liter10 570 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Badkar Duravit Starck i sanitetsakryl för inkakling. Levereras med bottenventilsats och benställning. Design by Philippe Starck.
OBS! Måttuppgifter avseende höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar från 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
|---|---|
| Art.Nr. | 700346000000000K |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 750 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Garanti | 5 år |
| Installation | Tillval |
| Material | Akryl |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Starck |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Vikt | 31,2 kg |
| Volym | 165 l |
| Baddjup | 460 mm |
| Höjd | 460 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
