Duschhörn Macro Design Spirit Round700x1000x1970 mm, Krom, Tonat glas med Hålgrepp
FRI FRAKT
Rek. pris 11 485 kr
8 040 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
700x1000x1970 mm
Längd:
700 mm
Handtag:
Hålgrepp
Profil:
Krom
Glastyp:
Tonat Glas
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spirit Round
700x1000x1970 mm, Krom, Tonat glas med Hålgrepp
8 040 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fri frakt!

Exklusivt duschhörn från Macro där dörrarna kan vikas både inåt och utåt. Duschhörnet är enkelt att montera och är vändbart. Tillverkat i 6 mm härdat glas med ställbara gångjärn som lyfter 7 mm.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Exklusivt duschhörn från Macro där dörrarna kan vikas både inåt och utåt. Duschhörnet är enkelt att montera och är vändbart. Tillverkat i 6 mm härdat glas med ställbara gångjärn som lyfter 7 mm.
Anpassad för rörgenomföring och kan kompletteras med extra påbyggnadsprofil.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Denna dusch finns tillgänglig med ytbeläggningen CristalGuard™, en patenterad teknik som underlättar rengöring. Denna ytbehandling gör också att glaset håller sig skinande längre.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Denna dusch finns tillgänglig med ytbeläggningen CristalGuard™, en patenterad teknik som underlättar rengöring. Denna ytbehandling gör också att glaset håller sig skinande längre.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DHSCG701GTO |
| Profil | Krom |
| Storlek | 700x1000x1970 mm |
| Glastyp | Tonat glas |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Handtag | Hålgrepp |
| Serie | Spirit |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Längd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Ställbar | Ja |
| Form | Rund |
| Typ | Duschhörn |
| Justerbar | 0-17 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7309763 |
| EAN-nr | 7332512171903 |

