Duschhörn Macro Design Spirit U670x900x1970 mm, Krom, Klarglas
FRI FRAKT
Rek. pris 16 085 kr
11 260 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
670x900 mm
Profil:
Krom
Glastyp:
Klarglas
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spirit U
670x900x1970 mm, Krom, Klarglas
11 260 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!

Duschhörn från Macro i flexibel design som gör att du kan placera dem mitt på en vägg eller snedställa i ett hörn framför ett fönster. Passar dig som har ett begränsat utrymme och då den är steglöst asymmetrisk passar den i de flesta badrum. Tillverkad i 6 mm härdat glas med släplist mot golvet och ställbara gångjärn som lyfter dörrarna 7 mm.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn från Macro i flexibel design som gör att du kan placera dem mitt på en vägg eller snedställa i ett hörn framför ett fönster. Passar dig som har ett begränsat utrymme och då den är steglöst asymmetrisk passar den i de flesta badrum. Tillverkad i 6 mm härdat glas med släplist mot golvet och ställbara gångjärn som lyfter dörrarna 7 mm.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DHSUG679KL |
| Profil | Krom |
| Storlek | 670x900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 670 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Handtag | Knopp |
| Serie | Spirit |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Längd | 900 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Ställbar | Ja |
| Form | Rund |
| Typ | Duschhörn |
| Justerbar | 0-17 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7380956 |
| EAN-nr | 7332512109913 |
