Duschvägg Contura Shower Showerama ArtBxH:1000x2000
8 245 kr
6 183 krSpara 25 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
1000 mm

Showerama Art
BxH:1000x2000
6 183 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschvägg Contura Shower Showerama Art en duschvägg som kan kombineras med en dörr. Detta är en stilren duschvägg utan profiler som ger badrummet en lätt och luftig känsla.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschvägg Contura Shower Showerama Art en duschvägg som kan kombineras med en dörr. Detta är en stilren duschvägg utan profiler som ger badrummet en lätt och luftig känsla.
Egenskaper
- Utan profiler
- Rak
- Vändbar
- Säkerhetsglas, transparent
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht
- Utan profiler
- Rak
- Vändbar
- Säkerhetsglas, transparent
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 560.207.00.2 |
| Profil | Blankförkromad |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Handtag | Integrerat |
| Serie | Showerama Art |
| Placering | Mot vägg |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7302932 |
| EAN-nr | 4025410634986 |




