Duschvägg Contura Shower Space SFNK Fast med Väggstag700x700 Klarglas
4 849 kr
3 506 krSpara 28 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
700 mm

Space SFNK Fast med Väggstag
700x700 Klarglas
3 506 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Contura Shower Space SFNK fast duschvägg med justerbart väggstag och aluminiumprofiler.
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 59706290 |
| Profil | Aluminium |
| Storlek | 700 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Serie | Space |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Aluminium/Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 10 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7376993 |
| EAN-nr | 7391515446418 |




