Duschvägg INR Linc 20800x2000 mm, Blankpolerad Aluminium
5 490 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
DuschförvaringDuschförvaring INR Pile Blank Aluminium
3 004 kr
Linc 20
800x2000 mm, Blankpolerad Aluminium
5 490 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Duschvägg INR Linc 20 är en stilren, fast duschvägg med ett praktiskt väggstag. Denna svensktillverkade duschvägg är svanenmärkt och har en fast höjd på 2000 mm (ovankant profil). Väggen är vändbar och har utrymme för rörgenomföring i väggprofil upp till 35 mm.
Varumärke
INRBeskrivning
Duschvägg INR Linc 20 är en stilren, fast duschvägg med ett praktiskt väggstag. Denna svensktillverkade duschvägg är svanenmärkt och har en fast höjd på 2000 mm (ovankant profil). Väggen är vändbar och har utrymme för rörgenomföring i väggprofil upp till 35 mm.
Övrigt
- Stag bygger 10 mm ovanför profil
- Mått avser vägg till framkant glas
- Tätningslist ingår
- 15 års garanti
Rengöring
Det effektivaste och det mest miljövänliga sättet att hålla glasen rena och fina är att efter varje dusch dra med en gummiskrapa eller torka av med en mjuk trasa. Därmed undviker du onödiga kalkavlagringar. Mot ingrodd smuts rekommenderas ättiksbaserade rengöringsmedel. Tänk på att svampar och rengöringspasta med slipmedel kan repa såväl glas som metall. Tänk också på att vara extra försiktig vid mönstrade eller frostade glas.
- Stag bygger 10 mm ovanför profil
- Mått avser vägg till framkant glas
- Tätningslist ingår
- 15 års garanti
Rengöring
Det effektivaste och det mest miljövänliga sättet att hålla glasen rena och fina är att efter varje dusch dra med en gummiskrapa eller torka av med en mjuk trasa. Därmed undviker du onödiga kalkavlagringar. Mot ingrodd smuts rekommenderas ättiksbaserade rengöringsmedel. Tänk på att svampar och rengöringspasta med slipmedel kan repa såväl glas som metall. Tänk också på att vara extra försiktig vid mönstrade eller frostade glas.
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 52002380 |
| Profil | Blankpolerad Aluminium |
| Storlek | 800x2000 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Linc |
| Placering | Mot vägg |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Justerbar | 793-807 mm |
| Form | Rak |
| EAN-nr | 7392102027386 |
