Duschvägg Macro Design Spirit970x1970 mm, Matt Aluminium, Frostat Glas
FRI FRAKT
6 585 kr
4 610 krSpara 30 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
970x1970 mm
Färg:
Silver
Glastyp:
Frostat Glas
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spirit
970x1970 mm, Matt Aluminium, Frostat Glas
4 610 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Fast duschvägg från Macro i stilren design som skapar ett luftigt intryck i badrummet. Levereras med ett snyggt stag samt profil mot vägg.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Fast duschvägg från Macro i stilren design som skapar ett luftigt intryck i badrummet. Levereras med ett snyggt stag samt profil mot vägg.
För rördragning genom profil använd påbyggnadsprofil Spirit skärmvägg MSBR, justerbar 3-5 cm.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera
Dokument
Recensioner
Åke EVerifierad köpare
för 1 år sedanEnligt förväntan. En glasvägg är en glasvägg är en glasvägg
+ Snygg
- Störande med inbränd logo på glaset. Gick inte att ta bort
Anne-Charlotte KVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygg och funktionell
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DSVV97NIC |
| Profil | Matt Aluminium |
| Storlek | 970x1970 mm |
| Glastyp | Frostat Glas |
| Bredd | 970 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Serie | Spirit |
| Färg | Silver |
| Blandare | Nej |
| Placering | Mot vägg |
| Vikt | 28 kg |
| Ställbar | Ja |
| Justerbar | 0-5 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Typ | Duschvägg |
| RSK-nr | 7376873 |
| EAN-nr | 7332512102037 |
