Duschvägg Noro Art Happy Going700x2000x1200 mm
Rek. pris 5 995 kr
5 865 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Art Happy Going
700x2000x1200 mm
5 865 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Duschvägg Noro Frost DV Happy Going med mönster av design Ulrika Hydman-Vallien. Duschväggen är försedd med 8 mm säkerhetsglas. Duschvägg Noro Frost DV Happy Going Design är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschväggen har kraftig polerad aluminiumprofil, silver matt finish.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschvägg Noro Frost DV Happy Going med mönster av design Ulrika Hydman-Vallien. Duschväggen är försedd med 8 mm säkerhetsglas. Duschvägg Noro Frost DV Happy Going Design är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschväggen har kraftig polerad aluminiumprofil, silver matt finish.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Kerstin LVerifierad köpare
för 1 år sedanBlev så bra, så nöjd, då jag äntligen fick den på plats.
+ Så fin. snabb leverans.
- Hittar inget negativt
Krister JVerifierad köpare
för 6 år sedanMycket snygg och lättmonterad duschvägg till ok pris
+ Lättstädad och lättmonterad
- Gummibiten för att justera väggen i våg litade jag inte på, tillverkade en bättre
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2031 |
| Profil | Matt aluminium |
| Glastyp | Mönstrat glas |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Öppning | 1200 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 28 kg |
| Form | Rak |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 680-690 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7340873 |
| EAN-nr | 7340032420319 |
