Duschvägg Noro Frost 90 Linjeglas
fr.4 995 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Frost 90 Linjeglas
4 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Varumärke
NoroBeskrivning
Frost är en serie raka och eleganta duschväggar. Finns i varianter med stång och profiler i silvermatt eller svart matt finish och med glas i flera spännande utföranden. I serien finns modeller för placering i hörn samt mer centralt i rummet.
Säkerhetsglas 8 mm tjockt. Draperistången är 120 cm och lätt att kapa till önskad längd. Stången kan fästas mot vägg eller tak. Robust konstruktion med kraftig aluminiumprofil. Klarar golvfall på upp till 10 mm.
Profil för utvändig rördragning finns att köpa till.
Profil för utvändig rördragning finns att köpa till.
Recensioner
Niclas EVerifierad köpare
för 1 år sedanEn bra produkt
Fanny TVerifierad köpare
för 2 år sedanOtroligt fin och stabil.
+ Snygg
+ Lättmonterad
- Finns inga nackdelar
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Profil | Aluminium, Svart |
| Storlek | 900 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Färg | Nickel, Svart |
| Blandare | Nej |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 880-890 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Öppningsbredd | <1200 mm |
| Glastjocklek | 8 mm |
