Duschvägg Noro Frost DV Klarglas700x2000x1200 mm
Rek. pris 4 190 kr
3 145 kr
2 995 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Frost DV Klarglas
700x2000x1200 mm
2 995 kr
Förväntas åter i lager 2026-08-19
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschvägg Noro Frost DV är en stilren duschavskärmning med stora glasytor i härdat säkerhetsglas som är mycket lätt att hålla rent. Duschväggen är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschvägg Noro Frost DV har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschväggen klarar golvfall på upp till 10 mm.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschvägg Noro Frost DV är en stilren duschavskärmning med stora glasytor i härdat säkerhetsglas som är mycket lätt att hålla rent. Duschväggen är utrustad med draperistång 120 cm som är lätt att kapa till önskad längd. Duschvägg Noro Frost DV har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschväggen klarar golvfall på upp till 10 mm.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Martin LVerifierad köpare
för 2 månader sedanMotsvarar förväntningarna helt och fullt.
Afsaneh MVerifierad köpare
för 1 år sedanBra kvalitet på glaset
Veronica EVerifierad köpare
för 1 år sedanBra att den kan justeras. Bra glas
Birgitta HVerifierad köpare
för 7 år sedan+ Snyggt när det kom på plats - inte så bra monteringsinstruktion
Mattias KVerifierad köpare
för 7 år sedanKänns robust och var mycket enkel att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2027 |
| Profil | Blank aluminium |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Frost |
| Öppning | 1200 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 21 kg |
| Form | Rak |
| Typ | Duschvägg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 680-690 mm |
| Djup | 1200 mm |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7340869 |
| EAN-nr | 7340032420272 |

