Våt & Grovdammsugare Einhell TC-VC 1812/1 S
Nyhet
595 kr
499 krSpara 16 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti

TC-VC 1812/1 S
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Einhell grovdammsugare TC-VC 1812/1 S är ett praktiskt redskap för alla typer av rengöringsuppgifter i verkstaden och i garaget. Med en effekt på 1 250 Watt och en sugeffekt på 180 mbar avlägsnar den tillförlitligt damm, smuts och till och även vätska från många ytor. Med blåsanslutning kan även svårtillgängliga ställen enkelt rengöras.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Einhell grovdammsugare TC-VC 1812/1 S är ett praktiskt redskap för alla typer av rengöringsuppgifter i verkstaden och i garaget. Med en effekt på 1 250 Watt och en sugeffekt på 180 mbar avlägsnar den tillförlitligt damm, smuts och till och även vätska från många ytor. Med blåsanslutning kan även svårtillgängliga ställen enkelt rengöras.
Grovdammsugaren är utrustad med en behållare i rostfritt stål med en volym på 12 liter. Med en 1,5 m lång sugslang av plast (Ø 36 mm) och det 3-delade plastsugröret möjliggörs en stor rörelseradie för rengöring. Denna aktionsradie utökas med den 2,5 m långa nätkabeln på upp till 4 m. Nätkabeln kan för enkel förvaring lindas på det praktiska bärhandtaget. Grovdammsugaren är ytterst mobil tack vare fyra stabila svirvlande hjul. Dammsugaren levereras med ett fogmunstycke för rengöring av trånga ställen och ett stort kombinationsmunstycke för heltäckningsmattor och glatta golv. Dessutom ingår ett skumgummifilter för våtrengöring och en smutsuppsamlingssäck och filterpåse för torrdammsugaren.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 2342500 |
| Bredd | 470 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Längd | 390 mm |
| Vikt | 3,35 kg |
| Effekt | 1250 W |
| Användningsområde | DIY |
| Typ | Våt-/torrdammsugare (elektr.) |
| Effekt/prestanda | 1250 W |
| EAN-nr | 4006825678970 |








