Bänkskiva Lundbergs Robust Grundoljad Ek
fr.2 755 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Robust Grundoljad Ek
2 755 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bänkskiva Robust i massiv ek är en bredstavig bänkskiva med hög kvalitet. Bänkskiva Robust Grundoljad Ek kan användas som arbetsbänk i köket, hylla, skrivbord eller som inredning i badrummet eller tvättstugan. Tack vare den skiftande stavsammansättningen ger bänkskivan ett mer livfullt intryck. Bänkskiva Robust Grundoljad Ek finns i två längder, 2420 och 3020 mm.
Varumärke
LundbergsBeskrivning
Bänkskiva Robust i massiv ek är en bredstavig bänkskiva med hög kvalitet. Bänkskiva Robust Grundoljad Ek kan användas som arbetsbänk i köket, hylla, skrivbord eller som inredning i badrummet eller tvättstugan. Tack vare den skiftande stavsammansättningen ger bänkskivan ett mer livfullt intryck. Bänkskiva Robust Grundoljad Ek finns i två längder, 2420 och 3020 mm.
Bänkskivan är grundoljad och har postformad framkant. Tänk på att olja in skivan före montering. Därefter behöver skivan underhållsoljas en gång per år. Använd möbelvinkel med avlångt hål vid monteringen så att skivan kan röra sig. Trä är ett rörligt material och därför ska man inte limma fast skivan
Postformad framkant innebär rundad framkant.
Bänkskivorna går ej att måttbeställa.
Recensioner
Veronica AVerifierad köpare
för 1 vecka sedanEvy SVerifierad köpare
för 3 veckor sedanSupersnygg skiva som förväntat.
Egenskaper
| Varumärke | Lundbergs |
| Längd | 2420, 3020 mm |
| Material | Massiv Ek |
| Utförande | Grundoljad Ek |
| Serie | Robust |
| Djup | 610 mm |
| Tjocklek | 27 mm |
| Färg | Trä |
| Produkttyp | Bänkskiva |

