Diskbänk Alveus INTERMEZZO 130Grå
3 904 kr
30 dagars prisgaranti

INTERMEZZO 130
Grå
3 904 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 79 kr

Diskbänk från Alveus. INTERMEZZO 130 är en innovativ diskbänk med en diskho som formgivits med tanke på att vara både praktisk och attraktiv. INTERMEZZO 130 har en större volym än genomsnittshon (full volym), vilket gör rengöringen av stora plåtar, fat mm. mycket enklare. Detta möjliggörs genom den innovativa och estetiska horisontella bräddventilen som tillåter INTERMEZZO-hoarna att ha 40 % större volym än andra hoar med liknande dimensioner. Kan installeras ovanpåliggande eller underlimmad. Vändbar (vänster eller höger).
Varumärke
AlveusBeskrivning
Diskbänk från Alveus. INTERMEZZO 130 är en innovativ diskbänk med en diskho som formgivits med tanke på att vara både praktisk och attraktiv. INTERMEZZO 130 har en större volym än genomsnittshon (full volym), vilket gör rengöringen av stora plåtar, fat mm. mycket enklare. Detta möjliggörs genom den innovativa och estetiska horisontella bräddventilen som tillåter INTERMEZZO-hoarna att ha 40 % större volym än andra hoar med liknande dimensioner. Kan installeras ovanpåliggande eller underlimmad. Vändbar (vänster eller höger).
INTERMEZZO 130 i färgen BETONG tillverkas av GRANITAL. Materialet baseras på granitpartiklar sammanhållna av ett högkvalitativt bindemedel, vilket ger en stark och flexibel diskho med god motståndskraft mot temperaturvariationer.
Egenskaper
| Varumärke | Alveus |
| Art.Nr. | 1140180 |
| Färg | Grå |
| Modell | Ho med kranområde och avlatningsyta, ho vid kanten |
| Material | Komposit |
| Montering | Infällnad/Undermontering |
| Bredd | 780 mm |
| Minsta skåpsbredd | 80 mm |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Hål för Blandare | Ja |
| Vändbar | Ja |
| Diskho | Enkel |
| Vikt | 17,7 kg |
| Låddjup | 20 mm |
| Typ | Diskbänk |
| Djup | 48 cm |
| Höjd | 20 cm |
| Bredd | 78 cm |
| EAN-nr | 3838997911286 |
