Diskbänk Blanco Zia 40 S SilgranitAntracit
6 795 kr
30 dagars prisgaranti

Zia 40 S Silgranit
Antracit
6 795 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Blanco Zia 40 S Silgranit är en modernt designad diskbänk med en praktiskt utformad diskho med rena linjer. Den har en smal kant på diskhon och den är vändbar för att du ska kunna anpassa efter ditt kök. Diskbänken är anpassad för montage ovanifrån genom infällning. Den har en korgventil och bräddavlopp. Den har plats för blandare där det finns förborrade hål som du själv väljer vilken som ska slås ut.
Varumärke
BlancoBeskrivning
Blanco Zia 40 S Silgranit är en modernt designad diskbänk med en praktiskt utformad diskho med rena linjer. Den har en smal kant på diskhon och den är vändbar för att du ska kunna anpassa efter ditt kök. Diskbänken är anpassad för montage ovanifrån genom infällning. Den har en korgventil och bräddavlopp. Den har plats för blandare där det finns förborrade hål som du själv väljer vilken som ska slås ut.
Diskbänken är tillverkad av kompositmaterialet Silgranit PuraDur. Den finporiga och slutna graniten hos Silgranit PuraDur är extremt motståndskraftig och reptåligt. Du kan exempelvis skära direkt på ytan utan att förstöra den. Materialet ger dessutom ett effektivt skydd mot smuts och bakterier. Även i direkt solljus bleknar inte Silgranit PuraDur.
Egenskaper
| Varumärke | Blanco |
| Art.Nr. | 516918 |
| Färg | Antracit |
| Modell | Vändbar |
| Material | Silgranit PuraDur |
| Montering | Infällnad |
| Bredd | 615 mm |
| Djup | 500 mm |
| Hål för Blandare | Ja |
| Vändbar | Ja |
| Diskho | Enkel |
| Serie | Zia |
| Minsta skåpsbredd | 400 mm |
| Låddjup | 190 mm |
| Typ | Diskbänk |
| EAN-nr | 4020684493109 |
