Eldstad Muurikka 60 Stål
2 852 kr
30 dagars prisgaranti

60 Stål
2 852 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fri frakt!
Varumärke
MuurikkaBeskrivning
Eldstad Muurikka 60 Stål står på tre stadiga ben som kan tas bort vid förvaring.
Muurikkas eldstäder är tillverkade i Finland av 3 mm tjockt finskt stål. Dessa robusta braspannor klarar väder och vind och höga temperaturer, från en generation till en annan. Braspannan står på tre stadiga ben, som kan tas bort för förvaring. Går att använda med antingen grillkol eller ved.
Egenskaper
| Varumärke | Muurikka |
| Art.Nr. | 54810010 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 61 cm |
| Vikt | 11 kg |
| Höjd | 31 cm |
| Material | Stål |
| Typ | Eldstad |
| EAN-nr | 6416575481108 |



