
Solsäng Hillerstorp Vilared
FRI FRAKT
fr.6 755 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Vilared
6 755 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bekväm relaxfåtölj från Hillerstorp med organisk form. Möbeln andas stilrent skandinaviskt designspråk. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i olefin med quickdry-foam i sitsen.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Bekväm relaxfåtölj från Hillerstorp med organisk form. Möbeln andas stilrent skandinaviskt designspråk. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i olefin med quickdry-foam i sitsen.
Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Kollektion | Living |
| Höjd | 860 mm |
| Längd | 1570 mm |
| Material | Aluminium |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittbredd | 660 mm |
| Serie | Vilared |
| Typ | Solsäng |
| Bredd | 660 mm |
| Färg | Grå, Vit |
