
Solsäng Comfort Garden Bahamas Utomhus
FRI FRAKT
Rek. pris 3 999 kr
fr.1 999 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bahamas solsäng i flätad konstrotting gör det enklare för dig att koppla av och njuta av årets härligaste tid. Solsängen har ett ställbart ryggstöd i flera steg och som nedfälld fungerar solsängen som en praktisk bänk! Bahamas ger dig alltså både sittplats, avkoppling och en snygg design som hör sommaren till!
Varumärke
Comfort GardenBeskrivning
Bahamas solsäng i flätad konstrotting gör det enklare för dig att koppla av och njuta av årets härligaste tid. Solsängen har ett ställbart ryggstöd i flera steg och som nedfälld fungerar solsängen som en praktisk bänk! Bahamas ger dig alltså både sittplats, avkoppling och en snygg design som hör sommaren till!
Material & Skötselråd
- Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk.
- Torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov.
- Vi rekommenderar: Conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt. Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
- Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk.
- Torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov.
- Vi rekommenderar: Conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt. Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
Recensioner
Maria BVerifierad köpare
för 4 veckor sedanPrisvärd och snygg! Matchar våra övriga utemöbler.
+ Med hjul för lätt flyttbar.
- Ingen medföljande dyna.
Egenskaper
| Varumärke | Comfort Garden |
| Färg | Sand, Svart |
| Montering | Nej |
| Rygghöjd | 72 cm |
| Kollektion | Comfort |
| Höjd | 320 mm |
| Ben | Aluminium |
| Längd | 1970 mm |
| Material | Konstrotting |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 196 cm |
| Serie | Bahamas |
| Typ | Solsäng |
| Bredd | 600 mm |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Offentlig Miljö | Nej |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Hjul | Ja |
| Höjd | 32 cm |
| Bredd | 60 cm |
