
Solsäng Hillerstorp Nydala
FRI FRAKT
fr.3 349 kr
fr.2 799 krFrån 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nydala
2 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Solsäng Nydala i aluminium och textilene.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Utdragbar: Nej
- Serie: Nydala
- Materialdetalj: Textilen;Teak
- Material: Aluminium
- Montering krävs: Nej
- Ställbar: Ja
- Hopfällbar: Nej
Mått
- Sittbredd: 61 cm
- Sitthöjd: 31 cm
- Bredd: 61 cm
- Sittdjup: 119 cm
- Höjd: 31 cm
- Höjd armstöd: 50 cm
- Längd: 197 cm
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Utdragbar: Nej
- Serie: Nydala
- Materialdetalj: Textilen;Teak
- Material: Aluminium
- Montering krävs: Nej
- Ställbar: Ja
- Hopfällbar: Nej
Mått
- Sittbredd: 61 cm
- Sitthöjd: 31 cm
- Bredd: 61 cm
- Sittdjup: 119 cm
- Höjd: 31 cm
- Höjd armstöd: 50 cm
- Längd: 197 cm
Recensioner
Göran RVerifierad köpare
för 1 år sedanFin och bra solsäng
Berne ÖVerifierad köpare
för 2 år sedanSusanne SVerifierad köpare
för 6 år sedanStämde bra med bilden
Göte V CVerifierad köpare
för 7 år sedanBra produkt till rätt pris
+ snabb leverans
Ulf C E AVerifierad köpare
för 7 år sedanLite hårda att ligga på en längre stund! Regnvattnet ligger kvar. Teakdelarna behöver oljas ofta.
+ Snygga
- Lite trånga
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 46074H |
| Färg | Sand, Svart/Teak, Vit/Teak |
| Kollektion | Days |
| Material | Textilene/Aluminium |
| Serie | Nydala |
| Typ | Solsäng |
| Ställbar | Ja |
| Höjd | 765 mm |
| Längd | 1970 mm |
| Sittdjup | 1190 mm |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Topptestad | Ja |
| Hjul | Nei |
| Bredd | 610 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Sitthöjd | 310 mm |
| Djup | 310 mm |

