Hoppa till huvudinnehållHoppa till sökfält
Matgrupp Venture Design Perla 160/240 med 8 Asta Stolar

Matgrupp Venture Design
Perla 160/240 med 8 Asta Stolar
Vit/Natur, Blanka Ben

15 329 kr

Kampanj

tom 31/10

Vit/Natur, Blanka Ben
15 329kr
Lagervara  - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans -

Fraktkostnad 349 kr

Sammanfattning

Matgrupp Venture Design Perla 160/240 med 8 Asta Stolar är en elegant matgrupp med ett bord och åtta stolar som passar bra på uteplatsen eller i trädgården. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1600 till 2400 mm. Bordet har en stomme i aluminium och en bordsskiva i Teak. De stapelbara stolarna är tillverkade av konstrotting. Gruppen kräver lättare montering.
Varumärke

Beskrivning

Skötselråd

Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.

Dokument

Egenskaper

VarumärkeVenture Design
Art.Nr.GR18960
MonteringJa
FärgVit/Natur
DynfärgGrå
FörlängningsbartJa
BenBlank
MaterialAintwood/Aluminium/Konstrotting
Form bordRektangulär
ToppskivaTeak
TypMatgrupp
StällbarNej
Rygghöjd52 cm
HopfällbarNej
Dyna ingårJa
Sittdjup460 mm
Sitthöjd430 mm
Sittbredd440 mm
Antal Sittplatser8
IläggsskivaJa
SeriePerla