Pool Planet Pool Thermoblockspaket 900x450 cm
93 697 kr
30 dagars prisgaranti
PoolskyddPoolskydd Planet Pool DEL Comfort Covea 9x4,5 m
17 914 kr
Thermoblockspaket 900x450 cm
93 697 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Komplett poolpaket från Planet Pool som är enkel att bygga, har lång livslängd och en fantastisk värmeisolation. Den kan placeras helt eller delvis nedgrävd alternativt fristående ovan mark. Thermoblockspoolen är därför ett utmärkt val till sluttande tomter eller inbyggd i altanen.
Varumärke
Planet PoolBeskrivning
Komplett poolpaket från Planet Pool som är enkel att bygga, har lång livslängd och en fantastisk värmeisolation. Den kan placeras helt eller delvis nedgrävd alternativt fristående ovan mark. Thermoblockspoolen är därför ett utmärkt val till sluttande tomter eller inbyggd i altanen.
Detta ingår
- Thermoblock byggsten P80
- Ändstycken P25
- Carraramönstrad liner 0,75 mm
- Snäpp-in list i plast
- Skyddsmatta
- Lim
- Bräddavlopp i ABS
- 2 st inlopp i vit plast (ABS)
- 2 st väggenomföringar i vit plast (ABS)
- 4-stegs rostfri stege med halkskydd
- Sandfilter 8 m3/h med toppventil Ø 50 mm anslutning och sand
- PVC-slang
- Kopplingspaket
- Monteringstillbehör
- Thermoblock byggsten P80
- Ändstycken P25
- Carraramönstrad liner 0,75 mm
- Snäpp-in list i plast
- Skyddsmatta
- Lim
- Bräddavlopp i ABS
- 2 st inlopp i vit plast (ABS)
- 2 st väggenomföringar i vit plast (ABS)
- 4-stegs rostfri stege med halkskydd
- Sandfilter 8 m3/h med toppventil Ø 50 mm anslutning och sand
- PVC-slang
- Kopplingspaket
- Monteringstillbehör
Egenskaper
| Varumärke | Planet Pool |
| Art.Nr. | 47721090B |
| Utförande | Nedgrävd |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Blå |
| Bredd | 450 cm |
| Längd | 900 cm |
| Djup | 150 cm |
| Material | Thermoblock |
| Produkttyp | Pool |
| Vikt | 450 kg |
| EAN-nr | 7340152918840 |



