Betongblandare Timco 230V 50kg
9 589 kr
30 dagars prisgaranti

230V 50kg
9 589 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 699 kr

Blandaren är lämplig för små och medelstora anläggningar för blandning av avjämningsmassa, spackel, färgbeläggningar, flytande plaster, kakellim etc.
Varumärke
TimcoBeskrivning
Blandaren är lämplig för små och medelstora anläggningar för blandning av avjämningsmassa, spackel, färgbeläggningar, flytande plaster, kakellim etc.
Blandaren har en kapacitet på max. 50 kg åt gången. Överhettningsskydd för motor, elektriska delar IP54 stänkskyddad. Hjul på undersidan för enkel transport. Lätt att rengöra och transportera efter användning.
- Bassängstorlek: 65 l
- Kapacitet: 50 kg
- Effekt: 900 W
- Spänning: 230 V / 50 Hz
- Tillåtna arbetsförhållanden: S3 25%
- Motorhastighet: 1440 varv/min
- Effekthastighet: 65 varv/min
- Maximal blandningskapacitet: 50 kg
- Förpackningsstorlek: 655 x 600 x 470 mm
- Massörens mått: 941 x 576 x 822 mm
- Vikt N/B: 50 / 53 kg
Egenskaper
| Varumärke | Timco |
| Art.Nr. | 103654764 |
| Färg | Svart |
| Typ | Blandare |
| Användningsområde | DIY |
| Garanti | 1 år |
| Längd | 470 mm |
| Höjd | 660 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 50 kg |
| Bredd | 600 mm |
| Varvtal | 1440 v/min |
| Motoreffekt | 900 W |
| Tankvolym | 65 l |
| EAN-nr | 6438014399430 |
