Vinylgolv Kährs LT-Click Wentwood CLW 1-Stavs Grå
Rek. pris 700 kr/m²
Pris/frp 1 031,79:-
489 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

LT-Click Wentwood CLW 1-Stavs Grå
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Varumärke
KährsBeskrivning
Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Kollektionerna från Kährs LT ryms mängder av mönster, allt från klassisk skiffer och trä till mer djärva mönster. Det går utmärkt att blanda storlekar, färger och strukturer för att skapa ett golv som drar ögonen till sig.
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Wentwood CLW 1-Stavs Grå
- Passar för golvvärme
- Lätt att underhålla och rengöra
- Slitstarkt och tåligt mot repor
Dokument
Recensioner
Peter GVerifierad köpare
för 1 år sedanDet blev jättebra 👍
Jesper EVerifierad köpare
för 4 år sedanEtt riktigt bra golv varmt o gott att gå på:)
+ Lätt att lägga
Kjell-ÅkeVerifierad köpare
för 4 år sedanHar lagt detta golv i 3 rum är väldigt nöjd.
+ Lättlagt
- Ingen
Therese LVerifierad köpare
för 5 år sedanBlev mycket nöjd med detta golv.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 452550 |
| Serie | Kährs LT-Click |
| Mönster | 1-Stav |
| Sortering | Elegant |
| Längd | 1200 mm |
| Bredd | 218 mm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Antal | 2,11 m²/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | 5 G Klickfog |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Trä |
| Typ | Vinylgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Färg | Grå |
| Montering | Limfri |
| Tillverkarens Art.Nr. | LTCLW2007-218 |
| Material | Vinyl |
| EAN-nr | 7393969110228 |

