
Kakel Arredo Polar Blank Vit 15x15 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 167,31:-
169 kr/m²30 dagars prisgaranti

Polar Blank Vit 15x15 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Kakel Polar är en vit blank kakelplatta somm finns i olika storlekar. Polar fungerar utmärkt i badrummet och köket. Den blanka ytan gör plattan väldigt lättstädad.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Kakel Polar är en vit blank kakelplatta somm finns i olika storlekar. Polar fungerar utmärkt i badrummet och köket. Den blanka ytan gör plattan väldigt lättstädad.
Glaserade plattor för vägg. Tack vare glasyren kan varken smuts, bakterier eller mögelsporer fästa på plattan och kakel är därför oerhört lättstädat. Kakel är dessutom väldigt tåligt och passar utmärkt som väggbeklädnad i alla typer av inomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 266094 |
| Mönster | Enfärgad |
| Längd | 15 cm |
| Bredd | 15 cm |
| Färg | Vit |
| Mått | 15x15 cm |
| Storlek | 15x15 cm |
| Antal | 0,99 m²/frp |
| Antal | 44 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Form | Kvadratisk |
| Typ | Kakel |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rund |
| Frostsäker | Nej |
| Yta | Blank |
| Serie | Polar |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus |








