
Kakel Arredo Polar Blank Vit 30x60 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 334,34:-
229 kr/m²30 dagars prisgaranti

Polar Blank Vit 30x60 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Kakel Polar är en klassisk vit platta som finns i olika storlekar. En bra basplatta för såväl små som stora projekt.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Kakel Polar är en klassisk vit platta som finns i olika storlekar. En bra basplatta för såväl små som stora projekt.
Glaserade plattor för vägg. Tack vare glasyren kan varken smuts, bakterier eller mögelsporer fästa på plattan och kakel är därför oerhört lättstädat. Kakel är dessutom väldigt tåligt och passar utmärkt som väggbeklädnad i alla typer av inomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 490263 |
| Mått | 30x60 cm |
| Färg | Vit |
| Bredd | 30 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 30x60 cm |
| Antal | 1,46 m²/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Kakel |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rund |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Polar |
| Användningsområde | Inomhus |
| Yta | Blank |
| Frostsäker | Nej |





