Kakel Marazzi Group Lume Grön 6x24 cm
Pris/frp 415,48:-
799 kr/m²30 dagars prisgaranti

Lume Grön 6x24 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Serien Lume fyller det industiella badrummet med stil. Plattor med olika färgnyanser skapar ett mönster och en nyans utöver det vanliga. Ultraglacerade plattor i storleken 6x24 cm passar perfekt antingen i köket eller i ditt badrum. Färgvariationer i plattorna för mer liv i plattorna.
Varumärke
Marazzi GroupBeskrivning
Serien Lume fyller det industiella badrummet med stil. Plattor med olika färgnyanser skapar ett mönster och en nyans utöver det vanliga. Ultraglacerade plattor i storleken 6x24 cm passar perfekt antingen i köket eller i ditt badrum. Färgvariationer i plattorna för mer liv i plattorna.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
Recensioner
LenaVerifierad köpare
för 1 månad sedanPrecis vad jag ville ha
Emma PVerifierad köpare
för 5 år sedanVi ville ha ett grönt kakel med livfullt uttryck och detta kaklet blev perfekt. Värt att veta är att det ska sättas med så lite fog som möjligt enligt tillverkaren, vilket också blir väldigt fint.
Egenskaper
| Varumärke | Marazzi Group |
| Art.Nr. | 456574 |
| Mönster | Enfärgad |
| Längd | 24 cm |
| Bredd | 6 cm |
| Färg | Grön |
| Mått | 6x24 cm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Storlek | 6x24 cm |
| Antal | 0,518 m²/frp |
| Antal | 36 st/frp |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rak |
| Frostsäker | Ja |
| Yta | Blank |
| Serie | Lume |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |






