Markdistans Eurospacers Grund25/30 mm 300 st
Pris/frp 600:-
2 kr/frp30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
25/30 mm 300 st
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Grund
25/30 mm 300 st
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Markdistans Grund är en traditionell distans för armering av grunder och fundament där underlaget oftast är mjukt och/ eller ojämnt. Passar både lösarmering och armeringsnät. Rekommenderat antal: 3-5 st/m². 125 st/krt.
Varumärke
EurospacersBeskrivning
Markdistans Grund är en traditionell distans för armering av grunder och fundament där underlaget oftast är mjukt och/ eller ojämnt. Passar både lösarmering och armeringsnät. Rekommenderat antal: 3-5 st/m². 125 st/krt.
Då markdistanser traditionellt har två höjder per distans har Grund försetts med tydliga höjdmarkeringar för att underlätta arbetet för användaren. Distansen kan vidare hänga på och rotera runt armering upp till 16 mm, vilket underlättar utplacerandet. På armeringsnät sätts oftast distanserna fast innan nätet bärs ut, alternativt läggs ner. Genom att kunna rotera runt armeringsjärn blir de på så sätt självjusterande där tyngdkraften gör att distansens fot alltid är nedåt. Fotens diameter är 90 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Eurospacers |
| Art.Nr. | 005293958 |
| Utförande | 25/30 mm 300 st |
| Bredd | 400 mm |
| Antal (st/frp) | 300 st/frp |
| Längd | 400 mm |
| Material | Plast |
| EAN-nr | 7340070200027 |
