Sockelskiva Swisspearl Ash 12x595x2500
Pris/frp 1 069,82:-
718 kr/m²Se priset!
30 dagars prisgaranti

Ash 12x595x2500
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fasadsockelskiva av fiberarmerad cement för inklädnad av husgrunder. Sockelskivorna har en yta av krossad natursten som ger dig en snygg och tålig husgrund.
Monteras enkelt på vertikal läkt av trä 28x70 eller 28x95. Fäst skivorna med skruv i matchande färg till skivan. Färganpassade skruvar och fogtätningsremsa finns att köpa till som tillbehör. Hål förborras med diameter på 7 mm. Läs mer i monteringsanvisning.
Monteras enkelt på vertikal läkt av trä 28x70 eller 28x95. Fäst skivorna med skruv i matchande färg till skivan. Färganpassade skruvar och fogtätningsremsa finns att köpa till som tillbehör. Hål förborras med diameter på 7 mm. Läs mer i monteringsanvisning.
Varumärke
SwisspearlBeskrivning
Fasadsockelskiva av fiberarmerad cement för inklädnad av husgrunder. Sockelskivorna har en yta av krossad natursten som ger dig en snygg och tålig husgrund.
Monteras enkelt på vertikal läkt av trä 28x70 eller 28x95. Fäst skivorna med skruv i matchande färg till skivan. Färganpassade skruvar och fogtätningsremsa finns att köpa till som tillbehör. Hål förborras med diameter på 7 mm. Läs mer i monteringsanvisning.
Monteras enkelt på vertikal läkt av trä 28x70 eller 28x95. Fäst skivorna med skruv i matchande färg till skivan. Färganpassade skruvar och fogtätningsremsa finns att köpa till som tillbehör. Hål förborras med diameter på 7 mm. Läs mer i monteringsanvisning.
Egenskaper:
- Skivorna är starka
- Fukt- och frosttåliga
- Kan inte ruttna eller rosta
- Är mögelavvisande
- Skadedjur lämnar dem ifred.
- Skivorna är starka
- Fukt- och frosttåliga
- Kan inte ruttna eller rosta
- Är mögelavvisande
- Skadedjur lämnar dem ifred.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
| Art.Nr. | 4501003 |
| Bredd | 595 mm |
| Djup | 12 mm |
| Färg | Grå |
| Produkttyp | Fasadskiva |
| Längd | 2500 mm |
| Material | Fibercement |
| Antal | 1,49 m2/st |
| Yta | Sten |
| Användningsområde | Beklädnad för husgrund |
| Vikt | 26,8 kg |
| EAN-nr | 6418662931459 |

