


Vattenburet Element Grad-InGrad 40L: 400 mm, H: 500 mm, Typ 11, Vänster
999 kr
30 dagars prisgaranti
Längd
Höjd
Modell
Placering Reglage

Grad 40
L: 400 mm, H: 500 mm, Typ 11, Vänster 999 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Grad 40 är en panelradiator för vattenburen värme med integrerat koppel med anslutning i svensk standard c/c 40 botten och sida. Färdigmålad emballerad radiator, försedd med insvetsat dold ventil IMI 4360 med både botten och sidoanslutning.Radiatorn ytbehandlas först med avfettning och fosfatering, följt av kataforetisk färg och avslutas med epoxi-polyester pulver vilket ger långvarig korrosionsbeständighet och mekanisk hållbarhet, finkvalitetsfinish samt en hygienisk yta.
Varumärke
Beskrivning
Grad 40 är en panelradiator för vattenburen värme med integrerat koppel med anslutning i svensk standard c/c 40 botten och sida. Färdigmålad emballerad radiator, försedd med insvetsat dold ventil IMI 4360 med både botten och sidoanslutning.Radiatorn ytbehandlas först med avfettning och fosfatering, följt av kataforetisk färg och avslutas med epoxi-polyester pulver vilket ger långvarig korrosionsbeständighet och mekanisk hållbarhet, finkvalitetsfinish samt en hygienisk yta.
Ventilinsats IMI 4360 ingår. Anslutningskopplingar och konsoler ingår ej.
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel.
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel.
Egenskaper
| Varumärke | Grad-In |
|---|---|
| Art.Nr. | 51115041 |
| Längd | 400 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Modell | Typ 11 |
| Djup | 63 mm |
| Radiatorkroppar | 1 |
| Konvektionsplåt | 1 |
| Placering Reglage | Vänster |
| Vikt | 6,95 kg |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Vit |
| Material | Stål |
| Serie | Grad 40 |
| Typ | Vattenburet Radiator |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8592651694193 |