


Vattenburet Element Grad-InKlasik CompactL: 1400 mm, H: 600 mm, Typ 10
1 049 kr
30 dagars prisgaranti
Längd
Höjd
Modell

Klasik Compact
L: 1400 mm, H: 600 mm, Typ 101 049 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Grad Klasic Compact är en panelradiator för vattenburen värme i standard kompakt utförande som kan anslutas till värmesystemkretsen på höger eller vänster sida. Radiatorn har anslutningar för att ansluta ett externt radiatorkoppel som kan kopplas i botten alternativt sida. Konsoler och koppel ingår ej, finns att välja som tillval.
Varumärke
Beskrivning
Grad Klasic Compact är en panelradiator för vattenburen värme i standard kompakt utförande som kan anslutas till värmesystemkretsen på höger eller vänster sida. Radiatorn har anslutningar för att ansluta ett externt radiatorkoppel som kan kopplas i botten alternativt sida. Konsoler och koppel ingår ej, finns att välja som tillval.
Radiatorn ytbehandlas först med avfettning och fosfatering, följt av kataforetisk färg och avslutas med epoxi-polyester pulver vilket ger långvarig korrosionsbeständighet och mekanisk hållbarhet, finkvalitetsfinish samt en hygienisk yta.
- Anslutningsgänga: 4 x G ½ invändig gänga
- Högsta tillåtna tryck: 10 bar
- Maximal drifttemperatur: 110°C
- Kvalitet: Tillverkad enligt den europeiska standarden EN 442
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel
- Anslutningsgänga: 4 x G ½ invändig gänga
- Högsta tillåtna tryck: 10 bar
- Maximal drifttemperatur: 110°C
- Kvalitet: Tillverkad enligt den europeiska standarden EN 442
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel
Egenskaper
| Varumärke | Grad-In |
|---|---|
| Art.Nr. | 5010614 |
| Längd | 1400 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Modell | Typ 10 |
| Djup | 47 mm |
| Radiatorkroppar | 1 |
| Vikt | 16,1 kg |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Vit |
| Material | Stål |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Serie | Klasik |
| Typ | Vattenburet Radiator |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8592651000581 |