Vattenburet Element Grad-In Klasik CompactL: 500 mm, H: 500 mm, Typ 22
1 049 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
500 mm
Höjd:
500 mm
Modell:
Typ 22

Klasik Compact
L: 500 mm, H: 500 mm, Typ 22
1 049 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Grad Klasic Compact är en panelradiator för vattenburen värme i standard kompakt utförande som kan anslutas till värmesystemkretsen på höger eller vänster sida. Radiatorn har anslutningar för att ansluta ett externt radiatorkoppel som kan kopplas i botten alternativt sida. Konsoler och koppel ingår ej, finns att välja som tillval.
Varumärke
Grad-InBeskrivning
Grad Klasic Compact är en panelradiator för vattenburen värme i standard kompakt utförande som kan anslutas till värmesystemkretsen på höger eller vänster sida. Radiatorn har anslutningar för att ansluta ett externt radiatorkoppel som kan kopplas i botten alternativt sida. Konsoler och koppel ingår ej, finns att välja som tillval.
Radiatorn ytbehandlas först med avfettning och fosfatering, följt av kataforetisk färg och avslutas med epoxi-polyester pulver vilket ger långvarig korrosionsbeständighet och mekanisk hållbarhet, finkvalitetsfinish samt en hygienisk yta.
- Anslutningsgänga: 4 x G ½ invändig gänga
- Högsta tillåtna tryck: 10 bar
- Maximal drifttemperatur: 110°C
- Kvalitet: Tillverkad enligt den europeiska standarden EN 442
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel
- Anslutningsgänga: 4 x G ½ invändig gänga
- Högsta tillåtna tryck: 10 bar
- Maximal drifttemperatur: 110°C
- Kvalitet: Tillverkad enligt den europeiska standarden EN 442
Garanti
10 års garanti från försäljningsdatumet för materialfel
Egenskaper
| Varumärke | Grad-In |
| Art.Nr. | 5022505 |
| Längd | 500 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Modell | Typ 22 |
| Radiatorkroppar | 2 |
| WiFi | Nej |
| Serie | Klasik |
| Typ | Vattenburet Radiator |
| Material | Stål |
| Konvektionsplåt | 2 |
| Vikt | 12,85 kg |
| Djup | 100 mm |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Färg | Vit |
| Montering | Väggmontering |
| EAN-nr | 8590822443267 |

