





Vattenburet Element Watt HeatingStandardTyp 21, LxHxD:800x400x100 mm
1 427 kr
30 dagars prisgaranti
Längd
Höjd
Modell

Standard
Typ 21, LxHxD:800x400x100 mm1 427 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Varumärke
Beskrivning
Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Med sin konstruktion och kombination av volym och konvektion är Radiator Standard extra lämplig för lågtemperatursystem. Radiatorn förses lämpligen med utanpåliggande ventilarrangemang och termostat för enkel installation med flexibilitet (ingår ej).
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Watt Heating |
|---|---|
| Art.Nr. | 2140805 |
| Längd | 800 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Modell | Typ 21 |
| Djup | 100 mm |
| Effekt | 263 W |
| Radiatorkroppar | 2 |
| Konvektionsplåt | 1 |
| Vikt | 14,264 kg |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Vit |
| Material | Stål |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Serie | Standard |
| Typ | Vattenburet Element |
| Stickpropp | Nej |
| WiFi | Nej |