Vattenburet Element Watt Heating VertikalLxHxD: 400x1600x95
6 256 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
400 mm
Höjd:
1600 mm

Vertikal
LxHxD: 400x1600x95
6 256 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vattenburet Element Watt Heating Vertikal är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med väl beprövade, svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Varumärke
Watt HeatingBeskrivning
Vattenburet Element Watt Heating Vertikal är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med väl beprövade, svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Med sin konstruktion och kombination av volym och konvektion är Radiator Standard extra lämplig för lågtemperatursystem. Radiatorn förses lämpligen med utanpåliggande ventilarrangemang och termostat för enkel installation med flexibilitet (ingår ej).
Egenskaper
| Varumärke | Watt Heating |
| Art.Nr. | 2016504 |
| Längd | 400 mm |
| Höjd | 1600 mm |
| Storlek | 400x1600 mm |
| Modell | Typ 20 |
| Djup | 95 mm |
| Effekt | 434 W |
| Radiatorkroppar | 2 |
| Effekt/prestanda | 434 W |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Vit |
| Material | Stål |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Stickpropp | Nej |
| Serie | Vertikal |
| Typ | Radiator |
| Konvektionsplåt | 0 |
| WiFi | Nej |
