Kanalfläkt Pax ViaductKanaldimension: 100 mm
Rek. pris 606 kr
375 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
100 mm

Viaduct
Kanaldimension: 100 mm
375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kanalfläkt Pax Viaduct är en diskret ventilationslösning som monteras i ventilationskanaler. Det är ett utmärkt fläktalternativ t.ex. när kanalmynningen är trångt placerad vid skärningspunkter vägg/vägg eller tak/vägg. Viaduct är utrustad med en kullagrad motor vilket medger såväl horisontellt som vertikalt läge. Den är godkänd för installation i våtutrymmen och kan med fördel styras av termostat och/eller varvtalsregulator.
Varumärke
PAXBeskrivning
Kanalfläkt Pax Viaduct är en diskret ventilationslösning som monteras i ventilationskanaler. Det är ett utmärkt fläktalternativ t.ex. när kanalmynningen är trångt placerad vid skärningspunkter vägg/vägg eller tak/vägg. Viaduct är utrustad med en kullagrad motor vilket medger såväl horisontellt som vertikalt läge. Den är godkänd för installation i våtutrymmen och kan med fördel styras av termostat och/eller varvtalsregulator.
Recensioner
Ivan KVerifierad köpare
för 2 år sedanFunkar bra men hörs lite för mycket.
Kristian WVerifierad köpare
för 4 år sedanPrisvärd fläkt, går tyst, inga missljud. Använder den för att cirkulera luften runt i källaren.
+ bra pris, tyst
- ingenting
HåkanVerifierad köpare
för 5 år sedanPassar bra för enkel tilluft1
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 1903-1 |
| Bredd | 100 mm |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 95 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Kapacitet | 97 m³/h |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Material | Plast |
| Timerfunktion | Nej |
| RSK-nr | 8758640 |
| EAN-nr | 7391477190312 |

