Kanalfläkt Fresh DF100
1 499 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

DF100
1 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kanalfläkt DF100 har bakåtböjda skovlar, underhållsfria lager samt inbyggd termokontakt. Fläkten är ej lämplig att användas för transport av slipdamm, explosiva eller aggressiva gaser, sot etc. DF är fuktskyddad och godkänd för våta utrymmen.
Varumärke
FreshBeskrivning
Kanalfläkt DF100 har bakåtböjda skovlar, underhållsfria lager samt inbyggd termokontakt. Fläkten är ej lämplig att användas för transport av slipdamm, explosiva eller aggressiva gaser, sot etc. DF är fuktskyddad och godkänd för våta utrymmen.
Övrigt
- Varvtal: 2478 Rpm
- Max flöde: 64 l/s
- Max temp: 70 °C
- Tot ljudtrycksnivå vid 1m: 63 dB(A)
- Varvtal: 2478 Rpm
- Max flöde: 64 l/s
- Max temp: 70 °C
- Tot ljudtrycksnivå vid 1m: 63 dB(A)
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Art.Nr. | 422270 |
| Bredd | 206 mm |
| Effekt/prestanda | 63 W |
| Spänning | 230 V |
| Kapacitet | 230 m³/h |
| Färg | Förzinkad |
| Djup | 206 mm |
| Höjd | 287 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9302191 |
| Material | Förzinkad Plåt |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 7318114330009 |
