Kanalfläkt Fresh DF125
2 215 kr
1 400 krSpara 37 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

DF125
1 400 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kanalfläkt DF125 har bakåtböjda skovlar, underhållsfria lager samt inbyggd termokontakt. Fläkten är ej lämplig att användas för transport av slipdamm, explosiva eller aggressiva gaser, sot etc. DF är fuktskyddad och godkänd för våta utrymmen.
Varumärke
FreshBeskrivning
Kanalfläkt DF125 har bakåtböjda skovlar, underhållsfria lager samt inbyggd termokontakt. Fläkten är ej lämplig att användas för transport av slipdamm, explosiva eller aggressiva gaser, sot etc. DF är fuktskyddad och godkänd för våta utrymmen.
Övrigt
- Varvtal: 2514 Rpm
- Max flöde: 97 l/s
- Max temp: 70 °C
- Tot ljudtrycksnivå vid 1m: 62 dB(A)
- Varvtal: 2514 Rpm
- Max flöde: 97 l/s
- Max temp: 70 °C
- Tot ljudtrycksnivå vid 1m: 62 dB(A)
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Art.Nr. | 422271 |
| Bredd | 206 mm |
| Effekt/prestanda | 67 W |
| Spänning | 230 V |
| Kapacitet | 349 m³/h |
| Färg | Förzinkad |
| Djup | 206 mm |
| Höjd | 286 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9302192 |
| Material | Förzinkad Plåt |
| Kanaldimension | 125 mm |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 7318114330122 |
