Kanalfläkt Fresh ID
fr.499 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

ID
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kanalfläkt Fresh ID är en kanalfläkt i plast utan intern styrning. Fläkten är avsedda för horistontell eller vertikal montering i utrymmen som är i behov av frånluft. Exempel på utrymmen: toalett, bad och tvättstuga. Ytterligare ett användningsområde är att med hjälp av fläkten transportera luft mellan två eller flera rum genom ett kanalsystem.
Varumärke
FreshBeskrivning
Kanalfläkt Fresh ID är en kanalfläkt i plast utan intern styrning. Fläkten är avsedda för horistontell eller vertikal montering i utrymmen som är i behov av frånluft. Exempel på utrymmen: toalett, bad och tvättstuga. Ytterligare ett användningsområde är att med hjälp av fläkten transportera luft mellan två eller flera rum genom ett kanalsystem.
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Diameter | 100, 125 mm |
| Decibelnivå | 36, 38 dBa |
| Bredd | 153, 154 mm |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| Spänning | 230 V |
| Färg | Vit |
| Anslutning El | 1-fas |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Material | Plast |
| Driftkälla | El |
| Serie | ID |
| Produkttyp | Kanalfläkt |
| Kapacitet | 107, 190 m³/h |
| Djup | 108, 133 mm |
| Höjd | 127, 155 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 430051, 430061 |
