Kanalfläkt Fresh IDØ100 mm. 107 m³/h
Rek. pris 652 kr
638 kr
499 krSpara 22 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Diameter:
100 mm

ID
Ø100 mm. 107 m³/h
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kanalfläkt Fresh ID är en kanalfläkt i plast utan intern styrning. Fläkten är avsedda för horistontell eller vertikal montering i utrymmen som är i behov av frånluft. Exempel på utrymmen: toalett, bad och tvättstuga. Ytterligare ett användningsområde är att med hjälp av fläkten transportera luft mellan två eller flera rum genom ett kanalsystem.
Varumärke
FreshBeskrivning
Kanalfläkt Fresh ID är en kanalfläkt i plast utan intern styrning. Fläkten är avsedda för horistontell eller vertikal montering i utrymmen som är i behov av frånluft. Exempel på utrymmen: toalett, bad och tvättstuga. Ytterligare ett användningsområde är att med hjälp av fläkten transportera luft mellan två eller flera rum genom ett kanalsystem.
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Art.Nr. | 422179 |
| Diameter | 100 mm |
| Ljudnivå | 36 dBa |
| Bredd | 154 mm |
| Effekt | 14 W |
| Spänning | 230 V |
| Kapacitet | 107 m³/h |
| Djup | 133 mm |
| Höjd | 127 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 430051 |
| Färg | Vit |
| Anslutning El | 1-fas |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| Driftkälla | El |
| Serie | ID |
| Typ | Kanalfläkt |
| EAN-nr | 7318114300514 |
