Blandarfäste Mora Raw för Dold Rördragning
Rek. pris 2 234 kr
fr.1 789 kr
fr.1 547 krFrån 10 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Raw för Dold Rördragning
1 547 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Blandarfäste Mora Raw för Dold Rördragning är ett blandarfäste som har en rå matt obehandlad yta som åldras och patineras vackert med tiden vilket gör att ditt liv kommer att sätta sina avtryck. Eftersom produktens liv startar redan vid tillverkning, kan denna patinering ha påbörjats redan innan leverans.
Varumärke
MoraBeskrivning
Blandarfäste Mora Raw för Dold Rördragning är ett blandarfäste som har en rå matt obehandlad yta som åldras och patineras vackert med tiden vilket gör att ditt liv kommer att sätta sina avtryck. Eftersom produktens liv startar redan vid tillverkning, kan denna patinering ha påbörjats redan innan leverans.
Övrigt
- Typgodkänd
- Med dräneringshål
- För dold rördragning
- Med skruvar och väggtätning
- Rörskarven hamnar utanför vägglivet
Kopplingarna är godkända för
- PE-X enligt EN ISO 15875: 15x2.5, 16x2.0 & 16x2.2
- PE-RT enligt EN ISO 22391: 15x2.5 & 16x2.2
- PB enligt EN ISO 15876: 16x2.0
- Typgodkänd
- Med dräneringshål
- För dold rördragning
- Med skruvar och väggtätning
- Rörskarven hamnar utanför vägglivet
Kopplingarna är godkända för
- PE-X enligt EN ISO 15875: 15x2.5, 16x2.0 & 16x2.2
- PE-RT enligt EN ISO 22391: 15x2.5 & 16x2.2
- PB enligt EN ISO 15876: 16x2.0
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Färg | Råmässing |
| CC-mått | 150, 160 mm |
| Rördragning | Dold |
| Produkttyp | Blandarfäste |
| Material | Mässing |
| Bredd | 210 mm |
| Serie | Raw |
| Anslutning | För 15 mm PE-X-, PE-RT-rör, För 16 mm PE-X-, PE-RT-rör |
