Armatur SG ARMATUREN Area 66 Grå LED 4000K49 W
Rek. pris 2 969 kr
1 732 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1460 mm

Area 66 Grå LED 4000K
49 W
1 732 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 149 kr

Slagtålig armatur med hög IP-klass. Enkel montering med snabbklämmor i gavel under skyddslock. Kan monteras med skruvfäste, clips eller på wire. Armaturhus av ljusgrå PC, syrafast stål samt kupa av PC (polycarbonat).
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Slagtålig armatur med hög IP-klass. Enkel montering med snabbklämmor i gavel under skyddslock. Kan monteras med skruvfäste, clips eller på wire. Armaturhus av ljusgrå PC, syrafast stål samt kupa av PC (polycarbonat).
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7213340 |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Färg | Grå |
| Längd | 1460 mm |
| Effekt | 49 W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 120002 |
| Effekt/prestanda | 49 W |
| Vikt | 2,85 kg |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 70 mm |
| IP-Klassning | IP66 |
| Material | UV-stabiliserad polykarbonat |
| Serie | Area |
| Typ | Belysningsarmaturer |
| Bredd | 92 mm |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 7021981200022 |

