
Bordslampa NordluxAlexander
fr. 899 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Alexander är en modern lampa i tidlös design. De blanka metalldetaljerna i kombination med den sidenmatta ytan gör lampan mycket dekorativ, och tillsammans med den runda metallskärmen som ger ett vackert nedåtriktat ljus balanseras design och funktionalitet på allra finaste sätt.
Funktionaliteten är noga genomtänkt med en justerbar skärm och en på/av-knapp som är snyggt integrerad i designen.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Färg | Svart, Vit |
| Höjd | 540 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Alexander |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Diameter | 160 mm |
| Vikt | 3,06 kg |


