




Bordslampa NordluxDean HaloMässing
332 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Nordlux Dean Halo är en elegant armatur med en stilren metalltråddesign som passar ihop med en större globlampa. Med referenser till exklusiv hotellstil med stora möbler och härliga tyger kompletterar Dean designtrenden “more is more”. Det slutliga uttrycket uppnås genom valet av en dekorationsglödlampa som fulländar den extravaganta looken. Bordslampan levereras utan ljuskälla.
Varumärke
Beskrivning
Bordslampa Nordlux Dean Halo är en elegant armatur med en stilren metalltråddesign som passar ihop med en större globlampa. Med referenser till exklusiv hotellstil med stora möbler och härliga tyger kompletterar Dean designtrenden “more is more”. Det slutliga uttrycket uppnås genom valet av en dekorationsglödlampa som fulländar den extravaganta looken. Bordslampan levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 46615025 |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 350 mm |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Dean |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Vikt | 0,78 kg |
| Bredd | 230 mm |
| Bredd | 230 cm |
| EAN-nr | 5701581407589 |