


Bordslampa NordluxJulian
499 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Julian är en minimalistisk serie i modern design. Kombinationen av den matta ytan och den eleganta toppen i borstad mässing ger serien ett exklusivt uttryck. Det varma ljuset sprids både uppåt och nedåt genom de små hålen i den övre delen av skärmen. Detta skapar en vacker effekt i ljuset som sprids i rummet och ger Julian en unik karaktär.
Varumärke
Beskrivning
Julian är en minimalistisk serie i modern design. Kombinationen av den matta ytan och den eleganta toppen i borstad mässing ger serien ett exklusivt uttryck. Det varma ljuset sprids både uppåt och nedåt genom de små hålen i den övre delen av skärmen. Detta skapar en vacker effekt i ljuset som sprids i rummet och ger Julian en unik karaktär.
Julian bordslampa är väl genomtänkt in i minsta detalj, där designen av den eleganta runda foten blir en integrerad del av lampans uttryck.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 48405001 |
| Färg | Vit |
| Höjd | 400 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Julian |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Diameter | 130 mm |
| Vikt | 0,94 kg |
| EAN-nr | 5701581456488 |