




Bordslampa NordluxPineSvart
599 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Nordlux Pine är en dekorativ serie i industriell design, vilket skapar en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Med sin kombination av matt metall och eleganta mässingsdetaljer får serien ett exklusivt uttryck. Med sina små hål i skärmens överkant och på sidorna erbjuder Pine en unik karaktär och en nyskapande ljusupplevelse, och den skapar en snygg ljuseffekt i rummet.
Varumärke
Beskrivning
Bordslampa Nordlux Pine är en dekorativ serie i industriell design, vilket skapar en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Med sin kombination av matt metall och eleganta mässingsdetaljer får serien ett exklusivt uttryck. Med sina små hål i skärmens överkant och på sidorna erbjuder Pine en unik karaktär och en nyskapande ljusupplevelse, och den skapar en snygg ljuseffekt i rummet.
En fin detalj på bordslampan Pine är den eleganta strömbrytaren i mässing längst upp på skärmen som gör det enkelt och bekvämt att tända och släcka lampan. Lampan kan användas överallt där du behöver extra ljus – på kontoret, i vardagsrummet eller i sovrummet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2010405003 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 470 mm |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Pine |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Djup | 210 mm |
| Djup | 210 cm |
| Diameter | 135 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 1,244 kg |
| Bredd | 150 mm |
| Bredd | 150 cm |
| EAN-nr | 5704924001406 |