






Bordslampa NordluxTimeGrå
799 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Nordlux Time är en häftig lampa i snygg design. Inspirationen till det lätta formspråket har hämtats från svampar i skogen och tillsammans med kombinationen matt metall och glas skapas ett enkelt och elegant uttryck. Det lilla glaspartiet högst upp på lampan skapar ett ljus som riktas både uppåt och nedåt, vilket bidrar till att ge en ombonad känsla. Dessutom har lampan en inbyggd tänd/släck-funktion som aktiveras vid beröring var som helst på lampsockeln, vilket gör att design och teknik förenas på ett utsökt sätt i denna vackra lampa.
Varumärke
Beskrivning
Bordslampa Nordlux Time är en häftig lampa i snygg design. Inspirationen till det lätta formspråket har hämtats från svampar i skogen och tillsammans med kombinationen matt metall och glas skapas ett enkelt och elegant uttryck. Det lilla glaspartiet högst upp på lampan skapar ett ljus som riktas både uppåt och nedåt, vilket bidrar till att ge en ombonad känsla. Dessutom har lampan en inbyggd tänd/släck-funktion som aktiveras vid beröring var som helst på lampsockeln, vilket gör att design och teknik förenas på ett utsökt sätt i denna vackra lampa.
Den matta metallen framhäver bordslampans minimalistiska och moderna uttryck.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2010925010 |
| Färg | Grå |
| Höjd | 340 mm |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Time |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 267 mm |
| Diameter | 267 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,9 kg |
| Bredd | 267 mm |
| EAN-nr | 5704924001697 |