










Bordslampa Venture HomeCaen
1 100 kr1 275 kr
Spara 14 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Lampa från Venture Home. Bordslampan Caen har ett grått underrede i trä med slitningar som ger lampan ett rustik uttryck. Underredet har en vacker design med rundade former som skapar en mjuk känsla. Lampskärmen är i linne och har en vacker jordnära beige färg. Med den här lampan får du en elegant inredningsdetalj och ett behagligt sken och den höga höjden gör att lampan gör sig perfekt i fönstret eller på en byrå i vardagsrummet.
Varumärke
Beskrivning
Lampa från Venture Home. Bordslampan Caen har ett grått underrede i trä med slitningar som ger lampan ett rustik uttryck. Underredet har en vacker design med rundade former som skapar en mjuk känsla. Lampskärmen är i linne och har en vacker jordnära beige färg. Med den här lampan får du en elegant inredningsdetalj och ett behagligt sken och den höga höjden gör att lampan gör sig perfekt i fönstret eller på en byrå i vardagsrummet.
Energieffektivitet: Enligt glödlampan du använder.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
|---|---|
| Art.Nr. | 17011-000 |
| Färg | Beige/Ljusgrå |
| Höjd | 620 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 0 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Trä |
| Serie | Caen |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 350 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 1,3 kg |
| Bredd | 350 mm |
| Bredd | 350 cm |
| EAN-nr | 7340206971029 |