Fönsterlampa Markslöjd SkyMässing
Rek. pris 299 kr
189 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Sky
Mässing
189 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Fönsterlampa Markslöjd Sky är en elegant pendellampa. Den har en textilsladd (3,5 m) med strömbrytare på sladden och krokupphängning. Lampan har en stor lamphållare (E27). Max 60 W glödlampa eller motsvarande styrka i halogen, lågenergi eller LED. Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Fönsterlampa Markslöjd Sky är en elegant pendellampa. Den har en textilsladd (3,5 m) med strömbrytare på sladden och krokupphängning. Lampan har en stor lamphållare (E27). Max 60 W glödlampa eller motsvarande styrka i halogen, lågenergi eller LED. Ljuskälla ingår ej.
Recensioner
Annelen EVerifierad köpare
för 7 år sedanPassar perfekt i fönstret med den sortens glödlampa. Helnöjd.
Karin E B ÖVerifierad köpare
för 7 år sedanTycker egentligen mycket om den här lampan men tillbehöret väggfäste, MEN det var inte särskilt tydligt att det inte ingick en glödlampa, vilket när det gäller just denna lampa, ÄR hela lampan. Glödlampan borde ha funnits med under rubriken tillbehör. Då hade mitt betyg blivit högre. Som det nu var fick jag ändå gå till en lampaffär och köpa den speciella glödlampa. Jag hade lika gärna kunnat köpa alltihop i lampaffären.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 106170 |
| Effekt | 60 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 45 mm |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd | 3,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 45 mm |
| Utförande | Pendel |
| Diameter | 45 mm |
| Höjd | 80 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | Nej |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Serie | Sky |
| Sockel | E27 |
| Typ | Fönsterlampa |
| Vikt | 0,35 kg |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 7330024556843 |

