Fönsterlampa PR Home Wells 24 cm
Rek. pris 999 kr
fr.629 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Wells 24 cm
629 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fönsterlampa PR Home Wells 24 cm i metall ger en fräsch, romantisk känsla i ditt hem. PR Home har inspirerats av en blomma för att skapat denna serie. Lampan har en guldfärgad insida som sprider ett varmt härligt sken. Varje skärm är handgjord. Wells kommer pryda ditt hem med sina feminina former och läckra färger. Den levereras med en 3,5 m lång svart textilsladd med väggkontakt. Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Fönsterlampa PR Home Wells 24 cm i metall ger en fräsch, romantisk känsla i ditt hem. PR Home har inspirerats av en blomma för att skapat denna serie. Lampan har en guldfärgad insida som sprider ett varmt härligt sken. Varje skärm är handgjord. Wells kommer pryda ditt hem med sina feminina former och läckra färger. Den levereras med en 3,5 m lång svart textilsladd med väggkontakt. Ljuskälla ingår ej.
Recensioner
Henrietta KVerifierad köpare
för 4 år sedanVäldigt fina lampor - köpte 3 st gröna som hänger ovanför köksön. Lamporna ser handgjorda ut som gör att dem är inte 100% likadana därmed mycket charmiga tycker jag. Den guldiga insidan ger ett mjukt och varmt ljus. Jag saknade takkopp och anslutning till takuttaget- fönsterlampor kopplas ju oftast in till takuttag.
+ Unik handgjord
+ Vacker färg och form
- Dyr
- Takanslutning saknas
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Beige/Mässing, Brun/Mässing, Grön/Mässing, Rosa/Mässing, Svart/Mässing, Vit/Mässing |
| Bredd | 240 mm |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd | 3,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 240 mm |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Wells |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Tak/Fönsterlampa |
| Vikt | 0,8 kg |
| Sensor | Nej |
| Material | Metal, Metall |
| Effekt/prestanda | 25 kW |
