





Golvlampa NordluxBalance Svart
2 449 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvlampa Nordlux Balance Svart är en stilren armatur. Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion, MoodMaker, i tre steg.
Varumärke
Beskrivning
Golvlampa Nordlux Balance Svart är en stilren armatur. Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion, MoodMaker, i tre steg.
Till golvlampan Balance medföljer två utbytbara höljen i mässing och svart metall som förändrar lampans visuella uttryck och framhäver din personliga stil. Strömbrytaren är placerad på stativet, vilket gör det enkelt att ändra ljusstyrkan efter behov.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2010164003 |
| Effekt/prestanda | 17,5 W |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 1400 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | 17,5W LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Metall |
| Serie | Balance |
| Sockel | LED-modul |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Diameter | 420 mm |
| Dimbar | Nej |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Energiförbrukning | 17,5 kWh/år |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 5,5 kg |
| Bredd | 1400 mm |
| Bredd | 1400 cm |
| EAN-nr | 5704924001307 |
