




Golvlampa NordluxBend Dubbel
2 249 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bend är en serie funktionella lampor med inbyggd LED och ett flexibelt lamphuvud som du kan justera efter dina behov, oavsett om du behöver belysning för arbete, läsning eller avkoppling. Dimma ljuset på touchdimmern för fullständig anpassning. Minnesfunktionen kommer ihåg din senaste dimmerinställning. Bend kombinerar flexibilitet och funktion med mjuk och hemtrevlig design.
De två lamporna i det övre och nedre läget kan manövreras separat.
Varumärke
Beskrivning
Bend är en serie funktionella lampor med inbyggd LED och ett flexibelt lamphuvud som du kan justera efter dina behov, oavsett om du behöver belysning för arbete, läsning eller avkoppling. Dimma ljuset på touchdimmern för fullständig anpassning. Minnesfunktionen kommer ihåg din senaste dimmerinställning. Bend kombinerar flexibilitet och funktion med mjuk och hemtrevlig design.
De två lamporna i det övre och nedre läget kan manövreras separat.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2112784003 |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Höjd | 1350 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Metall/Aluminium |
| Serie | Bend |
| Sockel | LED Modul |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Diameter | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Energiförbrukning | 10 kWh/år |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 4,8 kg |
| Bredd | 250 mm |
| Bredd | 250 cm |
| EAN-nr | 5704924005992 |

