




Golvlampa NordluxContinaMässing
Rek. pris 1 449 kr
!
1 029 kr1 079 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Färg: Mässing

Contina
Mässing1 029 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Golvlampa Nordlux Contina kombinerar attraktiv design och funktion med vackra detaljer. Den lätta ramen avslutas med ett kulformat glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet.
Contina är en modern golvlampa i matt metall med många funktioner. Lamphuvudet kan vridas och samtidigt kan den övre delen av stativet justeras både uppåt och nedåt, vilket ger många användningsmöjligheter.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2010994035 |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 1395 mm |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 355 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 3 kg |
| Bredd | 250 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Contina |
| Sockel | G9 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| EAN-nr | 5704924001772 |


